Marka Tescilinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Marka Tescil Uzmanı
Ekim 6, 2017
Yurtdışı Patent Tescili
Ekim 10, 2017

Marka Tescilinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Markalaşmak için, dünya kadar para harcadınız ve firma isminiz kısa zamanda markalaştı. Eğer isim tescili yaptırmadıysanız, reklama harcadığınız bütün paralar boşa gidebilir. Yaptığınız bütün markalaşma faaliyetleriniz, bir anda uçabilir. Bunun nedeni, birileri çıkıp, markalaşmış firmanızın isim hakkını alabilir. Bu durumda mağdur olursunuz. Neden marka tescili gereklidir? sorusuna en güzel cevap budur. Sektörünüzde söz sahibi olmak için, tescil işlemlerini takip etmelisiniz.

Patentinizi Alın

Marka Tescilinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İncelemeli, incelemesiz ve faydalı kategorilerde çıkarılan patentlerde, faydalı kategorisi, TÜBİTAK tarafından teşviklidir. Marka tescili işlemlerinde, ilk adım, başvurudur. Başvuruyu, şirket sahibi veya tasarımı yapan kişi gerçekleştirir. Tasarım işlemlerinin gerçekleştirilmesinden sonra, başvurunuza gelecek şikayetler için, 3 aylık bekleme süresi vardır. Bu bekleme süresi sonunda, her hangi bir şikayet gelmediği zaman, tasarımınız tescillenir. İlk başvuruda ve tescil kabulünden sonraki başvuruda, Marka tescil fiyatları kategorisinde, ödeme yapılmaktadır. Faydalı modeller kategorisindeki tescil işlemleri, on yılda bir yenilenmektedir. Sanayi dünyasında, üretilebilecek ürünler içerisinde olması gereken tasarımlarınız, marka tescil belgesi ile koruma altına alınmaktadır.

Kısa Zamanda Çözüme Kavuşturuyoruz

Patent işlemlerinde pratik ve etkili çözüm uzmanı olan firmamız, tecrübesiyle, bu sorunu tamamen ortadan kaldırmaktadır. Marka tescil merkezi işlemlerinde, Türkiye Patent Enstitüsü, yetkili merkez olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaptığınız çalışmaların patent alabilmesi için bazı şartlar vardır. Patenti olan ürünlere benzer ürünler için patent alamazsınız. Ayrıca biyolojik buluşlar, matematiksel teoriler ve edebiyatla ilgili teoriler, patent dışı buluşlardır. Kullanılabilir ve üretilebilir olması da önemlidir. Marka tescil işlemleri kategorisinde, patentli isimler için işlem yapamazsınız. Bu nedenle, patentini alacağınız isim de, daha önceden tescilli olmaması gerekir.

Kobilerin desteklenmesi amacı ile TÜBİTAK, buluşlar için teşvik ödemektedir. Yurt dışı için, özel patent işlemleri yapılmaktadır. Bu konuda firmamız, Marka Patent kategorisinde, başvurularınızı gerçekleştirmektedir. Marka patent konusunda, tecrübeli elemanlarımız, kısa zamanda sizin için çözüm üretmektedir. Marka tescil sınıfları içerisinde önemli bir yeri olan faydalı model sınıfı, en çok tercih edilen sınıftır. Patentlerinizi satabilirsiniz veya veraset yolu ile varislere bırakabilirsiniz. Kamuoyuna zararlı olan tasarımlar için, patent başvuruları, kabul edilmemektedir. KHK şartlarına uyum, patent işlemlerinin en önemli unsuru olarak değerlendirilmektedir.

Marka Tescilinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir konusu ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.