Yurt Dışı Marka Tescili

Yurt Dışı Marka Tescili

Yurt Dışı Marka Tescili

Dünya üzerinde ki tüm sektörlerde işletmelerin sağlamış olduğu hizmet ve ürünleri, diğer işletmeleri sağlamış olduğu ürün ve hizmetlerden ayıran işaret iş dünyasında ‘marka’ olarak tanımlanmaktadır. Bu anlamda yapılacak marka tescillemek ismi altında yapılan işlemler ise bu markaların yasal olarak tüm haklarının korunmasını ve dünya genelinde kanunlar ile desteklenmesini sağlamaktadır. Marka tescili dünya genelinde markanın ismini, ürünlerini ve hizmetlerini kanunsal olarak koruduğundan dolayı bu işlem her işletme için oldukça önemli ve can alıcı bir gereklilik arz etmektedir.

Yurt Dışı Marka Tescili Nedir?

İş dünyasına adım atan işletmecilerin merakla sorduğu sorulardan birisi de yurt dışı marka tescili nedir olmaktadır. En geniş kapsamı ile incelendiğinde bir işletmenin sahip olduğu marka tescili yalnızca marka tescili başvurusu yapılan ülke sınırları içerisinde geçerli olup, o ülke dışında ki diğer ülkelerde bağlayıcı bir hüküm olarak kabul edilmemektedir. Büyüme ideali bulunan ve dünya geneline hizmet ve ürünlerini taşımak isteyen işletmelerin başvurması gereken yurt dışı marka tescil işlemleri işletmenin haklarını tüm dünya ülkeleri tarafından tanınması ve korunmasını sağlayan bir işlemdir. Bu işlem sonucunda markanın tüm hakları hizmetlerini ve ürünleri taşıyacağı ülke sınırları içerisinde yasal olarak korunacak ve markanın ismi de dahil olmak üzere tüm ürün ve hizmetleri bu ülkelerde güvence altına alınacaktır. Bu neden ile yurt dışı marka tescili oldukça önemli yasal bir dayanaktır.

Yurt Dışı Marka Tescili Ücretleri Ne Kadardır?

İşletmelerin ve işletme sahiplerinin yurt dışı marka tescili ile ilgili olarak merak ettikleri konulardan birisi de yurt dışı marka tescil fiyatları olmaktadır. Bu anlamda verilecek olan yurt dışı marka tescil fiyatı kesin rakamlar ile belirlenmiş olmamak ile beraber; firmanın üretim ve hizmetlerini alanı, firmanın marka tescili için başvuracağı ülkelerin ve kurumların niteliklerine ve çeşitlerine göre farklılıklar ile göze çarpmaktadır. Bu neden ile ortalama bir marka tescil fiyatı bulunmamaktadır.

Yurt Dışı Marka Tescili Nerede Yapılabilir?

Türkiye genelinde pek çok firmanın, Türkiye sınırları içerisinde geçerli olan tpe marka tescilini ve Avrupa ülkelerinde geçerli olan wıpo marka tescilini sağlamış olan firmamız ile sizde işletmenize hem kendi ülkenizde hem de dünya ülkelerinde geçerli olacak marka tesciline sahip olabilirsiniz. Müşterilerine en kısa sürede marka tesciline sahip olabilmek adına online yurt dışı marka tescili hizmeti veren firmamız ile işletmenizi tüm dünya ülkelerinde koruyabilir ve gönül rahatlığı ile işlerinizle ilgilenebilirsiniz.

Sahip olduğu sektör alanında uzun yıllardır pek çok ünlü firmaya marka tescili sağlayan uzman kadro ve ekibimiz ile size en uygun fiyat tekliflerinde profesyonel hizmet sunuyor, işletmenizi ve firmanızı tüm dünya ülkelerinde hukuksal olarak koruyoruz. Türkiye’nin ve Avrupa’nın en kapsamlı marka tescil hizmeti ile sizlerde bizimle çalışarak işletmenizin tüm haklarını koruyoruz.

Yurt Dışı Marka Tescili, Yurt Dışı Marka Tescil Ofisi, Yurt Dışı Marka Almak, Yurt Dışı Marka Fiyatları ve Yurt Dışı Marka Tescili ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için Marka Patent firmasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Son Yazılarımız

Şubat 1, 2018

Faydalı Model Nedir

Faydalı Model Nedir Faydalı model sanayi sektöründe çalışan işletmelerin yenilik özelliği taşıyan ve sadece kendilerine ait olan yepyeni bir buluşu kullanma, pazarlama ve tanıtma hakkının belirli […]
Ocak 29, 2018

Barkod Tescili Nedir

Barkod Tescili Nedir Kodlanabilir bilgilerin, barkod okuyucu cihazlar tarafından okunması sağlayan bir simge olup, farklı kalınlıkta yan yana dizilmiş siyah çizgilerden oluşur. Barkod dünyada belli standartlara […]
Ocak 25, 2018

Ce Belgesi Nasıl Alınır

Ce Belgesi Nasıl Alınır Ce Belgesi Nedir? Ürünün Avrupa ürün mevzuatına uygunluğunu gösteren belgeye CE belgesi denir. CE belgesi, “Conformite European” kelimelerinin kısaltmalarından meydana gelmektedir. Bu […]

Ücretsiz Marka - Patent Araştırma

Müşterilerimizin Gözünden

 • Marka Patent ekibiyle internet siteleri aracılığıyla tanışma şansımız oldu. Profesyonellik ve ekonomik fiyat konusunda oldukça başarılı bir firma.
  Recep DERDİYOK
  Dem Media - Şef
 • Ekonomik fiyat ile marka tescil ettirmek mi elbette mümkün. Marka Patent firması ekonomik fiyatları ile her zaman en büyük destekçimiz olmuştur. Zeynep Hanım'a ayrıca teşekkürler.
  Melek ERTÜRK
  ER Reklam
 • Marka Patent firması tasarım tescil işlemlerimizde oldukça başarılı işler çıkartmıştır. Tasarımlarımız sizin sayenizde güvence altında. Teşekkürler
  Mehmet CAN
  Tek Mühendislik