Yurtdışı Marka Tescili

Yurtdışı Patent Tescili
Ekim 10, 2017
Faydalı Model Tasarım Tescili
Ekim 12, 2017

Yurtdışı Marka Tescili

Yurt dışına açılacaksınız ve açılacağınız ülke için patent çalışmaları gerekiyor. Bu çalışmalar konusunda deneyimli olan firmamız, yurtdışı tescili işlemlerinde, gerekli bütün çalışmaları gerçekleştirmektedir. Ekonomi dünyasında, tasarımların başkaları tarafından ele geçirilmemesi için, Marka tescil işlemleri önem kazanmaktadır. Yurt dışı tescili de, en az yurt içi kadar önemlidir. Dünya pazarında devlerle yarışmak için, uluslararası tescil işlemlerine ihtiyacınız olacaktır.

Çalışmalarınız Güvence Altında

Yurtdışı Marka Tescili

İsminiz markalaştı ve isim hakkını almadıysanız, birileri çıkıp bu ismin tescil işlemlerini, kendi adına yapabilir. Bu durumda hak iddia edemezsiniz. Bu nedenle, Marka tescili işlemleri, önem arz etmektedir. İsim tescili, marka tescili ve tasarım tescili gibi isimlerle bilinen bu önemli işlemlerde, işin uzmanı firmalarla irtibata geçerek, kısa zamanda netice alabilirsiniz. Başvuru işlemlerinde, yurtdışı tescil merkezi kategorisinde, ilk aşama, tescilin kabul aşamasıdır. Kabul aşamasında, tasarımınızın veya markanızın bazı özelliklere sahip olması gerekir.

Gerek yurtdışı tescil belgesi olsun ve gerekse yurt içi olsun, bu konuda yetkili merkezlerin sınırlamaları önemlidir. Tasarımın orjinal olması, üretilebilir olması, topluma zarar vermemesi gibi şıklar en önemli şıklardır. Biyolojiyle, matematikle ve edebiyatla ilgili tasarımlar, tescil işlemleri kapsamı dışındadır. Marka tescil sınıfları kategorisinde, en çok tercih edilen bölüm, faydalı model bölümüdür. Bu bölümde, TÜBİTAK teşvik vermektedir. On yıl süreyle yenilenmesi gereken tescil belgeleri, yenilenmediği zaman, tescil işlemleri geçerliliğini yitirmektedir.

Yurtdışı Tescil İşlemleri

Yurt dışı tescil belirlenen tescil işlemlerinde, uluslararası marka tescili, topluluk marka tescili, ulusal marka tescili ve bölgesel marka tescili kategorileri uygulanmaktadır. Bu kategorilerde, topluluğa üye olan ülkelerin hepsinde geçerli marka tescil belgesi ile tasarımınız korunmaktadır. Topluluğa üye olmayan ülkelerde ise, tek tek patent tescil işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekir. Dünya ekonomisinde söz sahibi olmak isteyen bütün firmalar için, uluslararası patent işlemleri, önemlidir.

Yurt dışı patent işlemlerinde de, yine benzer veya kopya tasarımlar için patent söz konusu değildir. Benzer firmaların itirazları da, yine patent almanızı engelleyebilir. Bu nedenle, çalışmalarınızın orjinalliği önemlidir. İsim tescil işlemleri de, oldukça önemli bir husus olarak karşımıza çıkmaktadır. Marka Patent kategorisinde hizmet veren işin uzmanı firmamız, kısa zamanda, patentle ilgili bütün sorunlarınızı, çözüme kavuşturmaktadır.

Yurtdışı Marka Tescili ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.