Faydalı Model Tasarım Tescili

Yurtdışı Marka Tescili
Ekim 11, 2017
Marka Patent Kurumu
Ekim 13, 2017

Faydalı Model Tasarım Tescili

Patent işlemleriyle, isim, marka ve tasarım gibi birçok konuyu, tescilleyebilirsiniz. Özellikle markalaşma kategorisinde, isim hakkını almak, çok önemlidir. Başkaları tarafından kullanılmamasını istiyorsanız, yapmanız gereken, isim hakkını almaktır. En kısa zamanda alınan faydalı model tasarım tescili çalışmalarındaki amaç, kobilerin desteklenmesidir. Sanayiye ve endüstriye uyumlu olma şartı vardır. Buluş orjinal olmalıdır ve üretilebilir özelliklere sahip olmalıdır. On yıl geçerli olan bu tasarım tescil işlemleri, tasarım tescil işlemlerinde, en çok tercih edilen sınıftır. Tasarım tescil sınıfları, incelemeli patent, incelemesiz patent ve faydalı patent şeklindeki sınıflandırılmaktadır.

Ürününüzü Garantiye Alın

Faydalı Model Tasarım Tescili

Endüstri dünyasında, tasarımın tescil işlemleri, büyük önem taşımaktadır. Günümüz teknolojisi ile üretilen birçok ürün, tasarım tescil belgesine sahiptir. Hiç kimse, o tasarımın tescil belgesine sahip olan kişinin izni olmadan, o tasarımı üretemez, satamaz veya ismini kullanamaz. Böyle bir durum olduğu zaman, kanuni müeyyideler devreye girer. Bu nedenle tasarım tescili işlemleri önemlidir. Firma isimleri, ürün markaları ve yeni tasarımlar, tescil işlemleriyle koruma altına alınmaktadır.

Başvurular Nereye Yapılıyor?

Tasarım tescil işlemlerinde başvurular, Türk Patent Enstitüsü’ne yapılmaktadır. Başvuru işlemlerinde, tasarım tescil fiyatları kategorisinde, ücret alınmaktadır. İcadın sahibi başvuru yapabilmektedir. İlk başvuru da, bir günlük analiz süresi vardır. Bu sürede, icadın başvuruya uygunluğu test edilir. Uygunluktan sonra, üçüncü şahısların itiraz hakkı başlar. Bu hak üç ay sürer. Bu sürede itiraz edilmediği zaman, tasarımınız tescillenir ve kullanım hakkı tamamen sizin olur. Tasarım tescil merkezi olarak, sizin için kısa zamanda tescil işlemlerini çözüme kavuşturmaktayız. Türk Patent Enstitüsü’ne yapılacak bütün başvuruları takip ediyoruz. Başvuru işlemlerinde, birinci aşama onay, ikinci aşama ise asıl kayıt aşamasıdır. Bu aşamalarda, belli bir ücretlendirme söz konusudur.

Biyolojik buluşlar, matematiksel buluşlar ve edebiyat tarzı buluşlar, tasarım tescil işlemleri kapsamına girmemektedir. Üretilebilir endüstriyel çalışmalar, desteklidir. Tübitak, faydalı buluşlar için destek vermektedir. Tasarım tescil belgesi alım işlemlerinde, faydalı kategorisi, en çok kullanılan kategoridir.

Garantili Çalışma Sistemi

Büyük bir firma ve büyük ilgi görecek bir buluş, garanti altına alınmalıdır. Bu garanti altına alma işlemine tescil işlemi denilmektedir. Marka Patent işlemlerinde profesyonel olan firmamız, bu işlemleri, kısa zamanda sizler için çözüme kavuşturmaktadır.

Faydalı Model Tasarım Tescili ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.