Ce Belgesi Veren Firmalar

Patent Tescil Sorgulama
Ocak 15, 2018
Coğrafi İşaret Nedir
Ocak 22, 2018

Ce Belgesi Veren Firmalar

CE Belgesinin Avantajları

Ce belgesi, piyasadaki ürünlerin Avrupa Birliği teknik mevzuatına uygun olduğunu ve bu uygunluğu sağladığında Avrupa Birliği ülkelerinde serbest dolaşım tabi olacağını belirtir. Aynı zamanda bu teknik mevzuata uygun olmasından dolayı kaliteli olduğu da tescillenmiş olur. Ce belgesi 1985 yılında Avrupa Birliği tarafından yürürlüğe dâhil edilmiştir. Avrupa’ya uygunluk anlamına da gelen ce belgesi piyasaya sürülen ürünlerin güvenlik, sağlık ve koruma gereklerine uygun olması anlamına gelmektedir. Bu yüzden CE belgesi veren firmalar da gelişmiştir.

Ce Belgesi Alma Koşulları

Şuan ki koşullarda CE belgesi nedir sorusuna cevap olarak; CE belgesi alınacak ürünün test ve muayene işlemlerinin belli prosedürlere uyarak piyasaya çıkmadan önce tamamlanması gerekmektedir.

Ce İşareti ve Kullanımı

Piyasaya sürülen ve ce işareti taşıyan ürünlerin aynı koşullar ve kurallara uyularak üretildiği ve bu vasıtayla da bütün ce işareti taşıyan ürünlerin adil olarak üretilmesi sağlanmaya çalışılmaktadır.

Ce Sertifikalandırması

Avrupa Birliği tarafından uygulanan CE sertifikası, ürünlerin birlik içerisinde rahat dolaşmasına, satılmasına katkı sağlaması için oluşturulmuş bir sertifikadır. Bu sertifikaya bir nevi yeterlilik sertifikası da denilebilir.

Piyasada Ce Belgesi

Yeni yatırımcılar ya da CE belgesi almak isteyen köklü kuruluşlar CE belgesi fiyatları konusunda yaptıkları araştırmalarda göreceklerdir ki çok büyük meblağlar ile karşılaşmayacaklardır. Esasen CE belgesi almak sadece yurt içinde değil yurt dışında da ticaretin önünü açacaktır. Bu yüzden bir kere alınacak bu CE belgesine verilecek parayı misli ile kuruluşlara geri kazandıracaktır.

Marka Tescili

Marka bir firmanın ya da verdiği hizmet ve ürettiği ürünün her şeyidir. Çünkü hizmet ve ürünün markadan bağımsız gelişmesi düşünülemez. Patent ise markanın hukuksal koruyucusu anlamındadır. Bu nedenle marka patent ikilisini birlikte telaffuz etmek girişimci ve işletme sahipleri için daha avantajlı olacaktır. Her çeşit buluşlar için Marka Patent firması buluş sahiplerine en kısa yoldan işlemlerini tamamlayarak sorunsuz bir şekilde ürünleri koruma altına almaktadır.Marka değerlerinin korunması için patent başvurusunda bulunması gereken buluş sahipleri bu başvuruların ardından başvurularının kabul edilmesi halinde markalaşma süreci başlamış olur. Ardından o marka ile gelişmek ve büyümek isteyen diğer girişimciler de belirli bir ücret karşılığında o markayı devam ettirebileceklerdir. Bu nedenle de marka ve patent birbirlerine bağlıdır. Ayrıca Marka Patent firması uzman kadrosu ile Türkiye çapında hizmet veren bir kuruluştur.

Ce Belgesi Veren Firmalar ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.