Patent Tescil Sorgulama

Faydalı Model Sorgulama
Ocak 11, 2018
Ce Belgesi Veren Firmalar
Ocak 18, 2018

Patent Tescil Sorgulama

İsim hakkı almak, o ismin başkası tarafından kullanılmasını önlemektir. Paten alma işlemleri de aynı kategoride değerlendirilmektedir. Patent tescil sorgulama işlemleriyle, tercih ettiğiniz isim ve patentlerin tescilli olup olmadığını öğrenebilirsiniz. İsim hakkı almak, reklam dünyasının en önemli sorunudur. Patenti veya isim hakkı alınmamış markalar, ileride büyük problemler meydana getirmektedir.

Başvuru

Patent Tescil Sorgulama

Patent işlemleri için başvuru işlemleri, Türkiye Patent Enstitüsü’ne yapılmaktadır. Tek yetkili merci, TPE’dir. Patent işlemlerinin başarılı sonuç vermesi için, başvurunun doğru yapılması gerekir. Başvuru formu doldurma işlemiyle başlayan patent tescil başvurusu, 3 ay itiraz süresini beklemektedir. Bu süre içinde, marka veya isminize gelebilecek itirazlar değerlendirilmektedir. Bu üç aylık sürede her hangi bir itiraz gelmediği zaman, asıl kayıt süreci başlamaktadır. Tercih ettiğiniz isim, patent veya tasarımlarının, başkaları tarafından kullanılmadığı anlaşıldığı zaman, artık asıl başvuruya geçilebilir. Patent tescili işlemlerinin son aşaması olan asıl başvuru sürecinde, tekrar ücret yatırılır. Asıl başvuru işlemlerinin sonlandırılması ile birlikte, on yılda bir yenilenmesi gereken patent hakkını almış olursunuz. Patent tescil merkezi olarak bilinen TPE, tescil işlemlerini onayladıktan sonra, artık isim, logo ve patentlerinizi kimse taklit edemez ve kullanamaz. Ama isterseniz parayla kullanma hakkı verebilirsiniz veya patent tescil hakkınızı devredebilirsiniz.

Tescilde Marka

Reklam çalışmalarıyla dünyada tanınmak isteyen bütün firmalar, yurt dışında da patent alma işlemini yaptırmalıdır. Yurt içinde patent tescil işlemleri, Türkiye Patent Enstitüsü tarafından takip edilirken, dünyanın diğer ülkelerinde ayrı ayrı özelliklere sahip protokoller tarafından takip edilmektedir. Bu protokollerin en büyüğü Madrit protokolüdür. 100’den fazla ülkeyi kapsayan bu protokol, dünyanın en geniş patent protokolü özelliğine sahiptir. Bu işlemlerde, patent tescil sınıfları kategorisinde, logo, yazı, resim, isim ve marka gibi bir çok özel çalışmanızı patentleyebilirsiniz. Başarılı bir patent başvurusu için, bu işin uzmanları ile çalışmak çok önemlidir. Patent tescil fiyatları kategorisinde oldukça başarılı çalışmalara imza atan firmamız, en uygun rakamlarla tescil işlemi gerçekleştirmektedir. Güvenilir ekip ve etkili çalışma sistemiyle, patent tescil işlemlerinin popüler firması olan Marka Patent, kısa zamanda patent işlemlerini sonuçlandırmaktadır. Güncel çözümlerle, kısa zamanda patent almak için bizi aramanız yeterlidir.

Patent Tescil Sorgulama ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.