Patent Tescil Ofisi

Patent Tescil İşlemleri
Ağustos 23, 2017
Patent Tescil Fiyatları
Ağustos 25, 2017

Patent Tescili Nedir?

Patent; buluş sahibine belirli bir süre için ürününü serbest olarak üretme, kullanma ve satma yetkisi veren bir belgedir. Patent Tescillemek için resmi kurumlara başvuru yapılması gerekirken, ülkemizde patent tescil işlemlerini Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) yapmaktadır. Patent kanununa göre; sanayiye uygun ve tekniği yeni bilinen her şey TÜRKPATENT tarafından 20 yıl boyunca koruma altına alınmaktadır.

Patent Tescil Ofisi

Ayrıca patent işlemleri için oluşturulan TÜRKPATENT, ülkemizin teknolojik alanda gelişimine katkıda bulunmak için devlet tarafından kurulmuş ve eski kısaltması TPE olan Türk Patent Enstitüsü’nün devamı niteliğinde bir kurumdur. Bu kurumun verdiği patent ile sadece Türkiye içinde hak sahibi olunurken, patentli ürünün ülkemize ithal edilmesi durumunda ise hak sahibi patent koruma hakkını kullanabilmektedir.

Patent Tescil Belgesi Nasıl Alınır?

Patent Tescil Belgesi alabilmek için şu aşamaların izlenmesi gerekmektedir:

-Buluşla ilgili ön araştırma yapılır.

-Ön araştırma sonucunda buluş araştırması olumlu geçerse, buluşu anlatan bilgi, belge ve resimler hazırlanır. Patent tarifnamesi hazırlanır.

-Daha sonra Patent Tescili başvurusu için TÜRKPATENT’e gerekli ödemeler yapılır, resmi başvuru evrakları düzenlenerek başvuru yapılır.

-TÜRKPATENT başvuruyu inceler ve araştırma için ücret yatırılmasını talep eder. O-Patent Tescil Merkezi olan TÜRKPATENT, araştırma sonrası patent sahibine bir araştırma raporu yollar. Bu raporda eksiklikler varsa, eksikliklerin tamamlanmasını ister. Eğer rapor olumlu ise ücret yatırılır ve patent belgesi alınır.

Patent almak için başvurulan bu süreç, hem zorlu hem de takip isteyen bir iş olduğundan profesyonel bir patent tescil başvurusu için Patent Tescil Ofisi ile çalışmak, işlemlerinizin en doğru ve en hızlı şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır. Üstelik bu hizmetler sizlere zamandan ve maliyetlerden de tasarruf sağlayacaktır. Patent Tescil Ofisleri ile kaliteli bir hizmete en uygun Patent Fiyatları ile ulaşmanız mümkündür.

Marka Patent Hizmetleri

Marka patent tescil işlemlerinizde uzman ekibimizle hizmetinizde olan firmamız, tescil başvurularınızın en iyi şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Yılların verdiği tecrübe ile Marka Patent tescil işlemlerinizin hızlı bir şekilde tamamlanmasına destek olan firmamız, müşteri memnuniyetini ön planda tutan hizmet anlayışı ile de sizlere en iyi hizmeti sunmaktadır.

Firmamızın sizlere sunduğu düşük hizmet bedelleri ile de marka patent başvurularınızı uygun fiyatlarla yapabilirsiniz. Kalitesi ile adından sıkça söz ettiren İstanbul Patent Merkezi firmamız hizmetlerinden yararlanmak için sizleri de çalışma ofisimize bekliyoruz. Firmamız hizmetleri ile marka patent tescil işlemlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Patent Tescil Ofisi ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.