İstanbul Marka Tescili

Marka Tescil İşlemleri
Ağustos 18, 2017
Marka Tescil Sınıfları
Ağustos 22, 2017

İstanbul Marka Tescili

Marka Tescilinin Önemi

Gelişen teknoloji ile küresel ekonomide fark yaratmak ve ürünlerini korumak isteyen şirketler marka tescil işlemlerine başvurmak zorunda kaldılar. Gün geçtikçe daha çok önem kazanan Marka Tescil işlemleri ile bu rekabetçi ortamda bir adım öne geçmek mümkündür. Sadece markayı değil şirket haklarını da koruyan marka tescil işlemleri, şirketin kötü insanlar karşısında uğrayabileceği zararları da en aza indirilebilecek bir uygulamadır. Bu sebeple; marka tescillemek hem şirketin ticari değerini arttıracak hem de marka ile ilgili yapılan tüm işlemler hukuk çerçevesinde gerçekleşecektir.

Marka Tescili Başvurusu

İstanbul Marka Tescili

18 yaşını doldurmuş herkesin Türk Patent ve Marka Kurumu’na yapabileceği marka tescillerinde; tescil edilecek marka şekil, sayı, slogan gibi her türlü şey olabilmektedir. Genelde 3 ile 6 ay arasında süren Marka Tescil Belgesi işlemleri, marka başvurusuna herhangi bir itirazın gelmemesi ile kısa sürede tamamlanabilmektedir. Şirketinizi ve markanızı gerek ulusal gerekse uluslararası her türlü tehdide karşı korumak için oldukça önemli olan marka tescil başvuruları, firma veya marka vekili tarafından çevrimiçi olarak yapılabilmektedir.

Ayrıca başvuru yapmadan önce Marka Tescil Sınıfları ile ilgili araştırma yapmak ve doğru sınıfa başvuru yapmak, işlemlerin kısa sürede tamamlanması için önem arz etmektedir. Bu sebeple; başvuru yapmadan önce markanızın sınıfını iyi tespit etmeli, markanıza benzer başvuruların olup olmadığını araştırmalısınız. Bunlara ek olarak, profesyonel Marka Tescil Ofisi firmaları ile en iyi ve en doğru şekilde marka tescil başvurusu yapılabileceğinden, bu firmalarla çalışmak başvurunuzun kısa sürede ve en doğru biçimde tamamlanmasını sağlayabilecektir.

Marka Patent İşlemleri

Patent başvurusu yapmadan önce ürün veya hizmetle ilgili patent araştırması yapmak, işlemlerin sorunsuz tamamlanması için oldukça önemlidir. Sektörün durumu, ürün ile ilgili gelişmeler, benzer markalar ve sektördeki yeniliklerin tespit edilmesi; Marka Patent başvuruları öncesi araştırılması gereken konulardandır. Detaylı bir şekilde ve özenle yapılması gereken bu araştırmalar başvurunuzun kısa zamanda sonuçlanmasını sağlayacaktır. İstanbul Marka Tescili firması olarak, marka tescil ve patent alma işlemlerinizde sizlere en iyi hizmeti sunmaktayız. Firmamızda yer alan uzman kadro ile markanıza en uygun tescil başvurusunu kolaylıkla yapabilirsiniz.

Comments are closed.