İstanbul Tasarım Tescil Fiyatları

İstanbul Marka Tescil İşlemleri
Kasım 3, 2017
İstanbul Patent Tescil Merkezi
Kasım 7, 2017

İstanbul Tasarım Tescil Fiyatları

Tasarım tescilletmek, yalnızca size ait olan bir buluşun üretiminin, kullanımının ve satışının sizin tarafınızdan koruma altına alınması demektir. Eğer bir ürün ya da bir sistem veya bir hizmet sağlayıcı geliştirdiyseniz ve bu ürün size kar sağlayacak ya da çok büyük fayda sağlayacak ise sizin tarafınızdan ortaya konan bir buluş olur.

Bu buluşun yalnızca size ait olduğunu belgelemek ve başkaları tarafından kullanılmasını, üretilmesini ve taklit edilmesini önlemek için resmi olarak yapabileceğiniz bazı işlemler vardır. Bu işlemlerden biri de tasarım tescil işlemleri ve marka tescil işlemleridir. Tasarım tescili aynı zamanda da kişilerin fikri mülkiyet edinme haklarındandır ve her vatandaşın yasal olarak da böyle bir girişimde bulunma hakkı vardır. Tasarım tescili için anan şartları taşıyan her buluş bu haklardan yararlanarak koruma altına alınabilir ve tescilli bir ürün olarak anılabilir.

Tasarım Tescili Şartları Nelerdir?

İstanbul Tasarım Tescil Fiyatları

Tasarım tescil işlemleri için aranan özel ve genel şartlar vardır. Bu şartlar size başvuru yaptığınız tasarım tescil merkezi tarafından aktarılacaktır. Fakat konu ile ilgili bilinen ilk şart ise oldukça önemlidir. Tasarım tescilinde tescile konu olan buluş, kesinlikle daha önce tescillenmemiş ve kimse tarafından da ortaya konmamış olmalıdır. Bunun araştırmasını tasarım tescil merkezleri yapmaktadır. Bu araştırma yalnızca başvuru yapılan ülkede değil tüm dünya ülkelerinde yapılır. Marka tescili uluslararası alanda geçerli olan bir durum olduğu için tüm dünyada araştırma yapılmalıdır. Araştırma süreci tescile konu olan tasarım ve buluşun özelliklerine göre epey uzun olabilir. Bu süreç maliyeti de değiştirebilir. Aynı zamanda danışmanınız olan tasarım tescil uzmanı size konu ile ilgili bilgi verecektir.

Tasarım Tescil Firmaları

Tasarım tescil firmaları özellikle Ankara, İstanbul gibi büyük illerde mevcuttur. İstanbul tasarım tescil fiyatları ile diğer illerde size verilen fiyatlar firmaların özel kuruluşlar olması sebebi ile bazı değişiklikler gösterebilirler. Marka Patent işlemi size sürecin sonuna geldiğinizde hem itibar, hem güven hem de yüksek oranda karlılık sağlayacaktır. Bu sebeple de buluş olduğunu düşündüğünüz tasarım ve markalarınızı tescil altına almanız size oldukça fayda sağlayacaktır.

İstanbul Tasarım Tescil Fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.