Yurt Dışı Tescili

Tasarım Tescil İşlemleri
Ekim 26, 2017
Tasarım Tescil Belgesi
Ekim 30, 2017

Yurt Dışı Tescili

Marka tescil işlemleri, sadece yurdumuzla sınırlı değildir. Uluslararası arena da, tescil işlemleri, önemlidir. Yurt dışına açılmak isteyen bütün tasarımcılar, öncelikle hedef ülkenin normlarına göre tescil işlemlerini gerçekleştirmelidir. Yurt dışı tescili işlemlerinde, dört farklı çalışma vardır. Birinci seçenek, topluluk marka tescil işlemleridir. Bu işlemlerde yetkili İsviçre Cenevre’deki Dünya fikri hakları örgütüdür. Bu örgüte üye olan ülkelerdeki patent işlemleri, üye ülkelerde geçerlidir.

Madrid protokolüne üye olan ülkemiz, bu seçenekten faydalanmaktadır. İkinci şık ise, ulusal marka tescil işlemidir. Bu tescil işleminde yetkili İspanya’daki İç Pazardaki Uyum Ofisidir. Üye ülkelerin patent işlemlerini bu ofis gerçekleştirmektedir. Üçüncü olarak, ulusal marka tescil işlemlerinde, Avrupa üyesi olanlarla toplu, üyesi olmayan ülkelerde ise tek tek patent işlemi gerçekleştirilir. Dördüncü seçenek ise, Bölgesel marka tescili işlemleridir. Birden fazla ülkenin bir araya gelip, bölgesel patent birliği kurmasıdır.

Yurt Dışında Tasarımlarınızı Koruyun

Yurt Dışı Tescili

Yurt dışı işlemlerinde de, yine tasarımlarınız ve isimleriniz, orjinal olmalıdır. Tescilli ürünlere benzerlik konusu, itirazlara neden olur. Bu konuda yapılacak en önemli şey, işin uzman olan firmamızla, irtibata geçmenizdir. Yurt dışı tescil işlemleri kategorisinde söz sahibi olan firmamız, gerekli başvuruları, kolay bir şekilde gerçekleştirmektedir. Uluslararası arenada, söz sahibi olmak için, patent işlemleri son derece önemlidir. Markalaşmanın birinci adımı olan patent işlemleri, Yurt dışı tescil belgesi ile daha kolay bir hale gelmektedir. Yukarıda belirttiğimiz yurt dışı tescil merkezi kategorilerinden hangisine başvurmak istiyorsanız, sizin için bu başvuruyu gerçekleştirebiliriz. Avrupa’da ve tüm dünyada, tescil işlemlerinin gerçekleşmesi, rahat bir şekilde pazarlama işlemi için gereklidir.

Patent Önemlidir

Gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında, patent işlemleri, büyük önem arz etmektedir. Marka tescili işlemleriyle, reklam çalışmalarınız boşa gitmez. Müşteri potansiyelini kazandıktan sonra, patent tescili işlemleriyle bu potansiyeli elinizde tutabilirsiniz. Başvuru işlemlerinde, isim hakkını isteyen şirket sahibi veya tasarımı icad eden kişi, asıl muhataptır. Üretim iznini tamamen satabildiği gibi, belli bir ücret karşılığında da kiralayabilir. Veraset yolu ile varislere geçen marka patent belgesi, her halükarda, ekonomi dünyasında ve yurt dışında sizin için güvencedir.

Yurt Dışı Tescili ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.