Ücretsiz Marka Araştırma

Tasarım Tescil Ücreti
Ekim 16, 2017
Neden Patent Tescili
Ekim 18, 2017

Ücretsiz Marka Araştırma

Marka araştırma süreci marka tescili işlemlerinin ilk basamaklarından biridir. Marka tescili için aracı olan kurum ve kişilere başvuru yapıldıktan ve başvuru resmi kurumlar tarafından da değerlendirmeye alındıktan sonra en uzun ve meşakkatli olan süreç başlamaktadır. Bu süreçte tescil edilmek istenen markanın dünyanın herhangi bir ülkesinde şu an için kullanılıp kullanılmadığına bakılmaktadır. Marka araştırması denilen bu araştırmada eğer tescil edilmek istenen markanın kullanımı ile karşılaşılır ise başvuru direkt olarak iptal edilmektedir. Marka tescil belgesi veren ve bu iş ile profesyonel olarak ilgilenen kurumlar tarafından bu araştırmalar yapılabilir. Ücretsiz marka araştırma hizmeti için kurumlar ile iletişime geçilmeli ve başvuru için gerekli evraklar temin edilmelidir.

Patent Tescil İşlemleri İçin Yapılan İşlemler

Ücretsiz Marka Araştırma

Marka tescil işlemleri yapan firmalar aynı zamanda patent tescili için de kişi ve kurumlara hizmet vermektedir. Bir ürünün ya da bir markanın patentinin alınması için gerekli şartlardan birisi de o ürün ya da markanın başka bir yerde kullanılmamış, patent altına alınmamış, ya da patent başvurusu yapılmamış olmasıdır. Bu şartı karşılayan başvurular uzun bir aşama olan marka araştırması ve patent araştırması kısmını gençmiş olurlar ve işlemler daha da hızlı olur. Başvurulan ve patent altına alınmak istenen buluşun niteliğine göre belirli patent tescil sınıfları oluşturulmuştur. Bu tescil sınıflarına göre başvurulan her bir buluş için kuruluşlar tarafından farklı bilgi ve belgeler de talep edilebilmektedir. Gerekli belgelerin teslim edilmesinin ardından buluş ile ilgili ortak bir fikir birliğine varıldıktan sonra yasal otoritelerce de onaylanan bir patent tescil belgesi hazırlanarak buluş sahibi ve buluş adına da açık şekilde yer verecek şekilde düzenlenmektedir.

Tescil Belgesi Hazırlanma Süresi

Tasarım tescili belgelerinin teslim edilme süresi, tasarım için kurumların tasarım sahibinden istediği resmi ve özel belgelerin hazırlanma hızı ve marka araştırması için geçen süreye bağlı olarak 6 ay ile 2 yıl arasında değişebilmektedir. Bu sürecin sonunda ise tüm aşamalar yerine getirildiğinde Marka Patent işlemi tamamlanmaktadır. İşlem sonlandıktan sonra tüm fikri ve mülki haklar ise buluş sahibinin koruması altındadır.

Ücretsiz Marka Araştırma ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.