Tasarım Tescil Ücreti

Marka Patent Kurumu
Ekim 13, 2017
Ücretsiz Marka Araştırma
Ekim 17, 2017

Tasarım Tescil Ücreti

Tasarım Tescili

Sahip olduğunuz yeteneğinizin ve farkınızın kanıtlanmasını ve size ait olmasını istiyorsanız doğru adrestesiniz. Yaratıcılığınızı ve farkınızı ortaya koyduğunuz tasarımınız ile birlikte başvuru yaparak tasarım tescili yapabilirsiniz. Üstelik marka patent kurumuna başvuru yaptığınız anda Türk Patent Enstitüsüne gönderilecek ve değerlendirme o gün içinde hatta o anda yapılmaya başlanacaktır. Tasarımın bariz şekilde diğerinden farklı olması gerekmektedir. Küçük ayrıntılar Türk Patent Enstitüsü için dikkate alınmaz ve reddedilir. Kabul edildiği taktirde tasarım tescil belgesi alarak tüm haklarınızı kanıtlamış olursunuz. Eğer ürününüz size tescil edildiyse başka bir firma sizin tasarımınızı kullanamaz. Her türlü hukuki hakka sahip olup, gerekirse dava açabilir, maddi ve manevi zararınız için tazminat isteyebilirsiniz. Ayrıca size tescillenen tasarımınızı dilerseniz satabilir, devredebilir ya da banka işlemleri için rehin verebilirsiniz. Hakları tamamen size aittir. Ayrıca oluşturduğunuz tasarım tescili ile tasarım tescil sınıfları içine dahil olacaktır.

Tasarım Tescil Ücretleri

Tasarım Tescil Ücreti

Buluşunuzun ya da tasarımınızın size ait olduğunu kanıtlayan belgelerinizi aldıktan sonra ürününüz üzerinden kazanacaklarınız, karlarınızı ve sahip olacaklarınız ödeyeceğiniz tasarım tescil ücreti için yeterli olacaktır. Başlangıçta tasarım tescil fiyatları oldukça yüksek gelecektir. Ancak sonraki yıllarda yenileme gerektiren durumlarda tasarımınız üzerinden kazandıklarınız sayesinde bu ücret çok cüzi gelecektir. Size sağladığı sağlayacağı fayda da yadsınamaz bir gerçektir. Ücretlendirme hakkında bilgi almak için marka patent kurumunu arayabilir, ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Tasarım Tescil Süreci

Tasarım tescil işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve marka patent işlemlerinden sorumlu marka patent kurumu markaların kişilere ve şirketlere aidiyetini sağlayarak yasal hakların teminatını güvence altına almaktadır. Böylece tasarımınıza sahip çıkmak isteyen dolandırıcılık faaliyetlerinin de önüne geçilmiş olacaktır. Üstelik tasarım tescili de marka tescili gibi oldukça kolay bir süreçtir. Tasarımın üç boyutlu çizimi ya da önden arkadan ve yandan fotoğrafı ile başvuru yapılabilir. Başvurudan sonra 3 ay ile 6 ay arasında inceleme yapılmaktadır. İtiraz edilen tasarımlar bu süreçte bilgilendirilir. İtiraz edilmezse 9-10 ay sonra Türk Patent Kurumu tarafından belgelendirilir ve tastiklenir. İtirazlar ise incelemeye alınarak tekrar değerlendirme yapılabilecektir. Süreç tekrar işleyecek ve bu sefer kesin sonuç bildirilecektir. Siz de Marka Patent tescil işlemlerinizi yaptırın ve işinizi güvence altına alın.

Tasarım Tescil Ücreti ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Comments are closed.