Tasarım Tescil Fiyatları

Türk Patent Kurumu
Ekim 23, 2017
Neden Marka Tescili
Ekim 25, 2017

Tasarım Tescil Fiyatları

İsim hakkı olarak bilinen ve büyük firma yolunda olan bütün firmalar için son derece önemli olan tescil işlemleri, isminizin ve tasarımınızın korunması için çıkarılan bir uygulamadır. Patent kurulundan alacağınız tasarım tescil belgesi ile kullanım hakkını tamamen sizin olmaktadır. Bu işlem için, isim hakkını isteyen şirket sahibi veya tasarımı yapan kişinin kimlik bilgileri gerekmektedir.

Tasarım Tescil Fiyatları

Tasarımınızı tam olarak tanıtan üç boyutlu resim veya teknik resimler, ekte sunulması gerekir. Başvuruda ilk adım, başvuru kabulüdür. Bir gün süren bu işlemlerde, tasarımınızın tescile uygun olup olmadığı, patentini almak istediğiniz ismin, uygun olup olmadığı test edilmektedir. Başvuru kabul edildiği zaman, isim veya tasarımınız konusunda itirazları bekleyeceksiniz. Benzer isim veya benzer tasarımlara sahip olan kişilerin itirazları, üç ay boyunca beklenir. Bu süre sonunda, itiraz eden olmazsa, artık tasarımınız koruma altına alınır. Patent veya tescil belgesi işlemi, kesin kayıt için ödenecek ücret ile kesinleşir.

Yaptırım Hakkına Sahip Oluyorsunuz

İncelemeli modeller, incelemesiz modeller ve faydalı modeller kategorisinde incelenen tasarımınız, endüstri sanayisinde üretilebilir özelliklere sahip olması gerekir. Bu özelliklere sahip olan bütün tasarımlara teşvik ödemesi de yapılmaktadır. Tasarım tescili çalışmaları, izinsiz çalışmanızı üretecek olan firmalara, yaptırım olanağı sağlayacaktır. Verasetle bırakılabilen bu belge, bütün hakları devredilebilmektedir. Her ülke için ayrı ayrı, tasarım tescil işlemleri yaptırmak zorundasınız. Uluslararası patent işlemleri de, tescil işlemleri kategorisinde ele alınan hizmetlerdendir. Notersiz vekaletle, sizin için firmamız bütün bu işlemleri gerçekleştirmektedir. Çoklu tasarım başvurusu da yapabilirsiniz. Yine burada kural, üretilebilir olmasıdır.

Hangi Tasarımlar Kabul Edilmez

Tasarım işlemlerinde, kamu ahlakına zararlı olan, biyoloji ile ilgili olan, matematikle ilgili olan ve edebiyatla ilgili olan tasarımlar kabul edilmemektedir. Tasarım tescil fiyatları kategorisinde, bu tasarımlar için her hangi bir uygulama yoktur. KHK şartlarına uyması gereken tasarımlar, bu şartlara uymadığı sürece, tescil alamamaktadır. Tasarım tescil sınıfları içerisinde en çok tercih edilen sınıf olan faydalı modeller sınıfı, piyasanın ihtiyaç duyduğu tasarımların oluşumunda oldukça önemli bir yere sahiptir.

Firmamız, bütün patent işlemlerinizi, profesyonel kadrosu ile kısa zamanda çözüme kavuşturmaktadır. Tasarım tescil merkezi olarak kategorisinde hizmet etmekteyiz. Firmanız için gerekli olan ve zorunlu hale gelen Marka Patent uygulamalarını da, kısa zamanda çözüme kavuşturmaktayız.

Tasarım Tescili, Tasarım Tescil İşlemleri ve Tasarım Tescil Fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.