Patent Tescili İstanbul

İstanbul Patent Tescili
Eylül 22, 2017
Marka Tescil Belgesi
Eylül 26, 2017

Patent Tescili İstanbul

Patent tescil işlemleri tüm dünya ülkelerinde gerçekleşebilen bir işlem olup bizim ülkemizde de hem nüfusun hem üretimin hem de sanayinin yoğun olduğu bir il olan İstanbul’da da gerçekleştirilebilir. Büyük şehir olmanın bir avantajı olan her türlü hizmet ve kurumun bulunulan ilden alınabilmesi bu anlamda da büyük bir avantajdır. Çünkü patent ve marka tescili işlemleri zor ve takip gerektiren aynı zamanda da uzun zaman alan işlemlerdir. Bu işlemlerin gerçekleşmesi için de bu konuda hizmet veren firmaların bulunması gerekir. Marka ve patent tescil firmaları denilen bu kurumlarda patent tescili İstanbul ili içinden yapılabilir. Sürecin de kolay takip edilmesini sağlayan bu avantaj icat sahipleri için de oldukça iyi bir fırsattır.

Patent Tescili Nedir?

Patent Tescili İstanbul

Patent tescili daha önce kimse tarafından yapılanmış bir icadın ortaya konması ve bu icadın ilk ve tek olması gerçeğinin yasalar ile de belirlenmesi ve koruma altına alınması demektir. Yani patent tescillemek demek icat ettiğiniz şeyin sizden başka kimse tarafından üretilip satılamaması, çok benzerinin dahi yapılamaması anlamına gelir. Bu sayede gerçekten değerli fikirlerin çalınması ya da bir başkası tarafından taklit edilmesi gibi durumlar devre dışı bırakılır. Bir fikir ve icat aynı zamanda maddi olarak çok fazla getiriye sahip ise de mutlaka patent tescil işlemleri yapılmalıdır. Çünkü bu durumlarda özellikle fikir ve emek hırsızlığı yapan kötü niyetli kimseler fikri ve icadı çalarak kişinin birçok anlamda mağdur olmasına sebep olmaktadırlar. Bu amaca hizmet eden firmalar da patent tescil merkezi olarak adlandırılırlar ve bünyelerinde çalışan bu iş ile ilgili gerekli eğitimleri almış uzman personeller mevcuttur.

Patent Tescil Merkezlerine Nasıl Ulaşılır?

İstanbul ilinde bulunan patent tescil ofisi adresleri firma rehberinden ya da internet adresleri üzerinden öğrenilebilir. Bu firmalar tüm icat yapan kişiler için destek olmakta ve danışmanlık hizmeti vermektedirler. Süreç sonunca alınan patent tescil belgesi ise tamamen icat ve icat sahibine özel olmaktadır. Belirli patent tescil sınıfları uyarınca verilen belgelerin geçerlilik şartları da kanunlar ile belirlidir. Marka patent işlemleri için mutlaka danışmanlarla çalışılmalıdır.

Patent Tescili İstanbul ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.