Patent Tescil Fiyatları

Patent Tescil Ofisi
Ağustos 24, 2017
Patent Tescil Merkezi
Ağustos 28, 2017

Patent Nedir

Patent bir buluşu kimin bulduğunu ve bu buluşu kullandırma yetkisinin kime ait olduğunu gösteren belgedir. Bu bölge, kişinin buluşu izinsiz kullanıldığı zaman o kullanımdan hak talep etmesine yardımcı olacak belgedir.

Patent Tescili

Bulunan buluşu gerekli kurum, kuruluş ve kişilere onaylattıktan sonra o buluşun tüm ticari haklarını kişinin kendi üzerine almasını sağlayan belgedir. Bu belge sayesinde patentin satışı yapılabilir, kişi buluşunu kendisinden izinsiz kullanıldığı zaman bu belge ile şikayet edip bir miktar para alabilir ya da izinsiz kullanan kişi hakkında ceza isteyebilir. Bunların dışında buluşunu kullanmak isteyen kişilerden izin aldıkları taktirde bir miktar para isteyebilir. Bu hakların hepsine kişi patent tescil belgesi ile kavuşur.

Patent Tescil Ettirmek

Patent Tescil Fiyatları

Patentini tescil ettirip buluşu sayesinde para kazanmak isteyen pek çok kişi olabilmektedir. Patent tescil ettirmek bir takım kurumlar tarafından gerçekleştirilen, kişilerin buluşlarını o konuda uzman başka kişilere incelettiren bir sistemdir. Eğer buluş, tescil için hak kazanırsa tescilli patentlerin sahip olduğu tüm haklardan yararlanabilir. Tescilin avantajlarından biri de verilen teşviklerden yararlanma hakkı sağlamasıdır. Bankada kredi çekme durumunda da patent tescili teminat olarak kullanılabilmektedir.

Patent Tescil Fiyatları

Türk Patent Enstitüsü tarafından patent sahiplerine verilmesi gereken bir belge vardır. Bu belgeyi almak için 840 TL para gerekmektedir. Bu paraya ek KDV’de verilmelidir.

Bu belgenin haricinde alınacak tescil fiyatları harç bedeli artı servis bedeli şeklinde belirlenir. Birinci sınıf patent tescili, ikinci sınıf patent tescili ve üçüncü sınıf patent tescili şeklinde üç seçenek vardır. Bu üç seçeneğin de fiyatları farklıdır.

  1. Sınıf Tescil Fiyatı= 305 TL harç bedeli + 249 TL servis bedeli olmak üzere 554 TL ve KDV’dir.
  2. Sınıf Tescil Fiyatı= 610 TL harç bedeli+ 319 TL servis bedeli olmak üzere 929 TL ve KDV’dir.
  3. Sınıf Tescil Fiyatı= 915 TL harç bedeli+ 389 TL hizmet bedeli olmak üzere 1304 TL ve KDV’dir.

Paten Tescil Ofisi

Patent tescil ofisleri; buluş sahibi kişilerin patentlerini tescil ettirmek istemeleri durumunda hizmet veren ofislerdir. Patent tescilinde bağlantı kurulan ofisler tüm işlere yardımcı olarak buluş sahibi için tescil işlemlerini kolaylaştırıp hızlandırır.

Patent tescil işlemi bir buluş sahibi için patent almaktan sonra yapılması gereken en önemli eylemdir. Patentin ticari haklarını elinde bulundurarak hem başarısının karşılığını almak hem de bu işi kolay yoldan yapmak isteyenler için patent tescil ofisleri olmazsa olmazdır. Patentini diğer tescillenmiş patent sahipleriyle aynı haklarda kullanmak isteyen bireyler için hızlı bir sistemdir.

Marka Patent, patentinizin size ait markası olduğunun tescil edilmesidir. Bu fırsat kaçırılmamalıdır.

Patent Tescil Fiyatları ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.