Patent Tescil Belgesi

Patent Tescil Merkezi
Ağustos 28, 2017
Marka Tescil Fiyatları
Ağustos 30, 2017

Patent Tescil Belgesi

Patent Tescil Belgesi, Patent tescil ya da marka tescil olarak bilinen işlemler, ticari amaçla kurulan bir işletmenin sahip olduğu isim hakkı ve bu isim hakkı ile yaptığı işlemlerin kendi oluşumu olduğun kanıtlaması ve bu oluşumun haklarını kendinde toplamasıdır. Bu işlem kişi ya da kişilerin kendi markasını yaratması anlamına da gelmekte olup o isimle aynı ticari faaliyeti bir başkasının yapmasını engellemeye yarar. Patent Tescili tescil edilen markanın ismi ve faaliyetleri göz önüne alınarak yapılır, bunun için yapılacak işlem öncelikli olarak bir marka yaratmak ve markanın adı altında yapılacak ve sabit olacak faaliyetleri belirlemektir.

Marka Patent

Patent Tescil Belgesi

Patent Tescillemek aynı zamanda sadece bir marka için değil üretilen spesifik bir ürün için de talep edilebilir ve yaptırılabilir. Bu durumda ürünün tüm fiziksel ve fonksiyonel özellikleri açık olarak tanımlanmalı ve hangi amaçla kullanılacağı da belli olmalıdır. Bu şekilde amaca uygun olarak ortaya koyulan bir ürün daha önce yapılmamış ve patenti alınmamışsa bir kişi ya da kuruluşa ait patentli bir ürün olabilir. Patente konu olan şey bir marka ya da isim, bir icat, bir aşı ya da ilaç ya da hizmet sağlayan bir web sitesi veya da bir bilgisayar programı olabilir. Patentin kesin bir dalı ya da konusu olmamakla beraber Marka Patent konusunda önemli olan şey patente konu olacak nesne ya da verinin daha önce kimse tarafından patentlenmemiş olması ve amacına uygun olarak kullanılmasıdır.

Patent Tescil İşlemleri

Patent Tescil İşlemleri için kurulan Marka Patent Firmaları uzman kadrosu ile birçok şehirde kişi ve kuruluşlara hizmet vermektedir. Genelde büyük işletmeler ve markalara bu firmalar kendileri belli aralıklarla ziyaret düzenleyip marka patenti hakkında bilgi verirler ve isim haklarının başkaları tarafından kullanılmaması için önlem alınmasını firma sahiplerine teklif ederler. Bunun dışında kişilerin ürettikleri bir ürüne özgü Patent Tescil Ettirmek istemesi bu kurumlara başvuru gerektirir. İşlemlerin ve incelemelerin sonucunda patent almasında sakınca bulunmayan ürünlere Marka Paten Tescil Belgesi verilir. Böylece ürünlerin ve hizmetlerin marka patent işlemi Patent Tescil Merkezi tarafından sağlanmış ve hayata geçirilmiş olur.

Patent Tescil Belgesi ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.