Neden Tasarım Tescili

Marka Tescil Ücreti
Ekim 31, 2017
İstanbul Marka Tescil İşlemleri
Kasım 3, 2017

Neden Tasarım Tescili

Marka tescili, günümüz şirketler kategorisinde en önemli işlemlerden biridir. Kanunen şirket isim hakkını korumak için, marka tescili, büyük önem taşımaktadır. Markalaşmanın en önemli birinci adımı, markalaşacak ismin, tescillenmesidir. Tasarım tescil işlemleri de, isim tescili gibi önemlidir. Yıllarca uğraşıp icat ettiğiniz bir tasarım, başkalarının eline geçerse, büyük bir sorun meydana gelecektir. Başkaları bu tasarımı üretip sattığı zaman, hiç bir hak iddia edemezsiniz. Tescil işlemleri, uluslararası özelliklere sahiptir. Bütün dünyada, tasarımınız konusunda, tek söz sahibi olmak istiyorsanız, tasarım tescil işlemlerini, öncelikle çözüme kavuşturmalısınız. Reklam çalışmalarında kullanacağınız isim, isim hakkını aldığınız isim olmalıdır.

Tescil Hakkınızı Korur

Neden Tasarım Tescili

İsim hakkının alınmaması, büyük sorunları meydana getirmektedir. Özellikle, son zamanlarda, büyük firmaların çoğalması ve markalaşmanın hızlanması ile tescil işlemleri büyük öneme sahip olmaya başlamıştır. Neden tasarım tescili yapılmalıdır? Gerek üretimde ve gerek pazarlamada, sadece siz yetkili olacaksınız. Sizden başkası, icat ettiğiniz tasarımı, yayınlayamaz veya pazarlayamaz. Fabrikalar, icat ettiğiniz tasarımın, üretim hakkını sizden almadıkça, üretemez. Patenti alınan bütün tasarımlar, size büyük paralar kazandırır. Satış rekorları kıracağına inandığınız bir tasarımınız için isim tescil işlemleri yaptırmazsanız, büyük bir zarara uğrarsınız. Hem tasarımınız hem de isim hakkı, başkalarının eline geçer. Böylece, bütün emeğiniz boşa gider.

Peki, Ne Yapmalıyız?

Bu konuda uzman firmalarla irtibata geçerek, en kısa zamanda tescil işlemlerini yaptırmalısınız. Tescil işlemlerinde uzman olan firmamız, TPE ( Türk Patent Enstitüsü ) kurumuna başvuru yaparak, süreci hızlandırır. Çıkabilecek sorunlar, isim tescilinde çıkacak engeller, firmamız tarafından bilinmektedir. Bu nedenle, kısa zamanda, tescil işlemlerini bitirmekteyiz. Ön başvuru işlemlerinde tasarımınız incelenir ve orjinalliği test edilir. Daha önce patenti alınan tasarımların kopyası olursa veya benzeri olursa, tasarımınız tescillenmez. Orjinalliği ve patent şartlarına uyumluluğu test edildiğinde, asıl tescil işlemleri için, ikinci bir başvuru yapılır. Bu başvuruyla birlikte, tasarımınız tescillenmektedir.

Marka tescil fiyatları sınıfında, başvuru ücreti alınmaktadır. Firmamız da, hizmet bedeli almaktadır. Kısa zamanda sorunsuz bir tescil işlemi için, bizi aramanız yeterlidir. Marka patent hizmetlerinde başarılı ve etkili sonuçlar için, firmamızın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Neden Tasarım Tescili ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.