Marka Tescili İstanbul

Tasarım Tescil Hizmetleri
Eylül 8, 2017
Tasarım Tescillemek
Eylül 12, 2017

Marka Tescili İstanbul

Patent Tescili demek daha önce ortaya konmamış ve kimse tarafından bulunmamış bir fikir, bir ürün ya da bir hizmetin tüm haklarının koruma altına alınmasını sağlayan bir sistemdir. Marka patenti fikri patente konu olacak hizmet ya da ürünün fikir hırsızlığı ile bir başkası tarafından üretilip ortaya konmaması amacı ile ortaya çıkmıştır. Bu sebeple ortaya gerçekten daha önce görülmemiş ve keşfedilmemiş bir amaca hizmet eden özgün bir ürün ya da özgün bir fikir çıkmalı ve Marka Patent firması tarafından belgelenmelidir. Bu belge süreci patent tesciline konu olacak durum ile alakalı olup kişisel başvurular söz konusu olduğunda oldukça uzun olmaktadır. Türk Patent Enstitüsü bu konuda yetkili olan bir marka tescilleme kurumudur. Marka Tescillemek için tüm başvuruların toplandığı ve konu hakkında uzman kişilerce uluslararası bir araştırmaya da tabi tutulduğu bir havuz olarak düşünülebilir.

Marka Tescil Firmaları Nasıl Çalışır?

Patent tescil ve marka tescil firmaları Türk Patent Enstitüsüne başvuruları aktaran ve aracılık hizmetleri yapan kurumlardır. Aynı zamanda marka tescili üzerinde bilgi ve tecrübe birikimleri olması sebebi ile bu konu hakkında danışanlarına eğitim hizmeti de vermekte olup sürecin hızlı ve etkili olmasına katkı sağlarlar. Bu süreçlerde marka patent tescil firmaları patent başvuruları öncesinde Marka Tescili işlemine konu olacak işlem ile ilgili hem kişilerin hem de kurumların bilgi ve fikir sahibi olmasını sağlarlar ve Marka Tescil Belgesi almadan önce evrakların ve gerekli işlemlerin hepsinin tamam olmasını sağlarlar. Marka Tescil İşlemleri için gerekli olan bu aracı kurumlar kendilerine gelen tüm başvuruları birlikte toparlayıp Türk Patent Enstitüsüne gönderirler ve böylece süreç takibine de katkıda bulunurlar.

İstanbul Marka Patent Tescil Firmaları Nerededir?

Eğer Marka Tescili İstanbul ilinde yapılacak ise buradaki tescil ve Marka Patent işlemleri yapan firmalara internet üzerinden ulaşım sağlanabilir. Arama motorundan ya da firma rehberinden bulunacak marka patent firmasına adreslerinden ve ofislerinden ya da telefon numaralarından ulaşım sağlayarak Marka Tescil Fiyatları ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Firmaların aktif e mail adresleri kullanılarak Marka Tescil Hizmetleri için de fiyat teklifi istenebilir.

Marka Tescili İstanbul ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.