Marka Tescil Ücreti

Tasarım Tescil Belgesi
Ekim 30, 2017
Neden Tasarım Tescili
Kasım 1, 2017

Marka Tescil Ücreti

Marka tescili işlemi bir kişi ya da özel bir kuruluş tarafından icat edilen bir tasarım için verilen marka isminin tüm haklarının korunması için yapılan işlemdir. Bu işlem yapılırken uluslararası çapta yapılan ciddi ve uzun araştırmalar vardır. Bir buluşun marka tescilini yaptırmak için aynı zamanda o buluşun da yeni bir buluş olduğunu ve daha önce hiç kimse ya da hiçbir özel kurum tarafından buluşun tescillenmemiş olduğunun kanıtlanması gerekir. Bu kanıtlama aşamasına da marka araştırması denilmektedir. Marka araştırması da kullanılacak olan marka adına bağlı olarak süresi değişen detaylı ve uzun bir süreçtir.

Marka Tescil İşlemleri Süresi ve Ücretleri

Marka Tescil Ücreti

Marka tescil belgesi alabilmek için başvurudan itibaren marka araştırması yapılması, gerekli resmi onayların alınması ve marka tescili için verilen belgenin alınmasını da içine alan geniş bir zaman dilimi gereklidir. Bu zaman buluşun konusu, nitelikleri, marka adı, kullanım alanları ve daha birçok parametreye bağlı olarak değişmektedir. Tüm bu süreç içinde yapılan çalışmaların kişi ve kurumlara doğurduğu maliyetler ile de marka tescil ücreti hesaplanır. Ücret başvuru sırasında bir kısım ve belge alamadan önce bir kısım olarak talep edilebilir. Hızlı bir şekilde marka tescil işlemlerini tamamlamak ve daha kısa sürede belge almak istiyorsanız bu konuda hizmet veren aracı kurumlar ile çalışabilir ve o kurumlardan danışmanlık hizmeti de alabilirsiniz. Uzun vadede süreci kısaltarak size kar sağlayan aracı firmalar aynı zamanda sürekli olarak tescil işlemlerinin aşamasını kontrol ederek size bilgi vermektedir. Marka tescil başvurunuzun değerlendirmeye alınırken profesyonel bir bakış açısı tarafından marka tescil sınıfları göz önüne alınarak yerinin belirlenmesi gerekmektedir.

Marka tescil fiyatları size başvuru ücreti, marka araştırması süresince kullanılan kaynaklar, bu iş için görevlendirilen personel ve marka tescil belgesinin ücreti de değerlendirilerek bir teklif olarak verilebilir. Aracı kurumlar size ödemeler ve harcamalar konusunda daha esnek davranabilirler. Marka Patent işlemi ile tüm marka haklarınızı koruma altına aldığınızda ise uzun vadede kazancınız artacağı için bu işe harcadığınız parayı bir nevi yatırım olarak da görebilirsiniz.

Marka Tescil Ücreti ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.