Marka Tescil Fiyatları

Patent Tescil Belgesi
Ağustos 29, 2017
İstanbul Patent Firmaları
Ağustos 31, 2017

Marka Tescil Fiyatları

Marka patent olayı, bir kişinin ya da kurumsal bir kimliğin ortaya koyduğu bir ürün için isim ve kullanım hakkını kendinde saklı tutması olayıdır. Bu isim ya da hizmet farklı sektörel dallarda birçok alt kategoride olabilir. Patent kavramının ortaya çıkmasının nedeni ise yalnızca somut işlerin ve değerleri eşyaların değil fikirlerin de kötü niyetli insanlar tarafından çalınabilmesi ve kişilerin mağdur olabilmesidir. Bu bağlamda Patent Tescili bir fikir ya da yatırım sonucunda ortaya çıkan ve amaca uygun olarak hazırlanan bir ürünün ya da hizmet sağlayıcı aracın üretim ve satış hakkının yalnızca sahibine verilmesi demektir. Bir ürün patent altına alındıktan sonra aynı veya aynıya yakın benzeri şekilde başkası tarafından ortaya atılırsa bu durum yasal süreçlerle engellenir ve patentli ürün üzerinden bir başkası ticari olarak asla kazanç sağlayamaz.

Patent Tescil Süreçleri Nasıl İlerler?

Marka Tescil Fiyatları

Patent Tescillemek için marka patent tescil kuruluşları hizmet vermekte ve buradaki patent uzmanları bu zamana kadar patenti tescil edilmiş tüm hizmetlerin verisine ulaşabilmektedir. Patent Tescil Merkezi gezici olarak firmalara hizmet veren ve tüm şehirlerde bulunabilen firmalardır. Patent Tescil İşlemleri patent alınmak istenen ürün özelliklerinin incelenmesine ve patentin uygun görülme sürecine bağlı olarak 6 ay ile 2 sene arasında değişebilmektedir. Bu esnada patentin durumu işlemler sonlanana kadar başvuru aşamasında görülecektir. Süreç sonunda talep edilen hizmet ya da ürün patente uygun görüldüğünde patent tescil belgesi hazırlanır ve kişilere taktim edilir.

Patent Tescilinden Sonra ne Olur?

Marka ve Patent Tescil Ettirmek ciddi ve emek isteyen bir iştir. Fakat sonucunda kendinize ait bir tescilli bir ürün olması hem ticari hayatta oldukça yüksek kazanç sağlamaya hem de ürettiğiniz ürün ya da hizmet konusunda tek el olmanızı sağlayarak prestiji arttırmaktadır. Marka Tescil Fiyatları tescile konu olan ürün ve sektörel özellikler değerlendirilerek firmalar tarafından verilir. Bu fiyat daha sonra kazanılacak paraların yanında ufak çaplı kalmaktadır. Marka Patent işlemleri için hizmet veren firmaları şehir rehberinden ya da internet sitelerinden kolay ve hızlı şekilde arama motoru ile bulabilirsiniz.

Comments are closed.