İstanbul Marka Tescil İşlemleri

Neden Tasarım Tescili
Kasım 1, 2017
İstanbul Tasarım Tescil Fiyatları
Kasım 6, 2017

İstanbul Marka Tescil İşlemleri

Marka kavramı bir ürün ya da bir hizmetin kişiler tarafından bilinmesini ve anılmasını sağlamak için kullanılan bir isimdir. Bu isim o ürün ya da hizmeti ortaya koyan kişi tarafından verilir ve markalar aynı zamanda belirli bir değere de sahiptir. Marka ürün ve hizmet ile bütünleşen bir kavram olduğu için bazı durumlarda sahip olduğu haklar koruma altına alınmalıdır. Fikri ve mülki haklar olabilen bu haklar yasal olarak da kişilere bağlı olan eserlerdir. Bazı durumlarda art niyetli olan kimseler çok tanınan ya da maddi değeri çok yüksek olan bir markayı taklit ederek kazanç sağlayabilmektedir. Bu durumlar karşısında önlem almak ve markaları özelleştirmek için bazı resmi haklara başvurulmuştur. Marka tescili işlemleri de bu ihtiyaçlar ile ortaya çıkmış bir durumdur.

Marka Tescil Aşamaları

İstanbul Marka Tescil İşlemleri

Bir marka tescillenmek isteniyorsa öncelikli olarak kişilerin marka tescil kurumlarına başvurusu gerekir. Marka tescil işlemleri başvurular ile resmi olarak başlar ve sonrasında da bir araştırma evresi ile devam eder. Marka tescil yapılırken bu markanın daha önce başka bir kullanıcı tarafından tescillenmemiş olması ya da marka tescili için başvurusunun yapılmamış olması gerekir. Araştırma bitirildikten sonra ürün ya da hizmet cinsine göre marka tescil sınıfları belirlenir ve tescil işlemlerinde sona gelinir. Marka tescili bir süreç olup bu süreçte yapılacak araştırmalar ve harcanacak iş gücü de belli bir maddi beden gerektirir. Marka tescil fiyatları yapılacak işlemlerin boyutuna ve süresine göre değişebilir olup yetkili firmalardan öğrenilmelidir.

İstanbul’da Marka Patenti

Siz de sahip olduğunuz ya da olmak istediğiniz markayı tescil ettirmek ve marka üzerindeki fikri hakkınızı koruma istiyorsanız İstanbul marka tescil işlemleri için yetkili kişi ve ofislere başvuruda bulunabilirsiniz. Şahsi olarak başvuru yapabileceğiniz gibi kurumun telefon numaralarından ya da e mail adreslerinden de başvuru yapabilirsiniz. Marka patent işlemi bir marka isminin yaratıcısı olan kişi tarafından korunmasını sağlayan aynı zamanda da yasal ve uluslararası çapta geçerliliği olan bir koruma sistemidir. Sisteme sahip olmak için siz de gerekli olan evraklar ile başvuru yapabilirsiniz.

İstanbul Marka Tescil İşlemleri hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.